This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

+420 608065301

Thursday, July 18, 2024

Oteklé nohy v těhotenství

Trápí Vás, že se nevejdete do svých oblíbených bot? Co s tím?
Oteklé nohy, a to hlavně kolem kotníků, jsou v těhotenství téměř samozřejmostí. Vhodné je mít po ruce speciální balzám či přísadu do koupele (např. Weleda).

Péče o nehty miminka

Na stříhání nehtů u miminka je vhodné, vyčlenit si jedny nůžky. Nehty vždy stříháme, když je dítě v klidu, tedy nejlépe, když je nakojené nebo když spí či usíná. Důležité je pevně držet daný prst, aby při prudkém pohybu dítěte nedošlo k poranění. 

Pranostiky a pověry v těhotenství

Pro odlehčení jsem si pro Vás připravila pár pranostk a pověr o těhotenství. Třeba jste na některé z nich již narazili. Musím se přiznat, že já jich znala jen pár. Máte někdo ještě nějaké?
 
 

Podprsenka pro kojící matky

Během těhotenství se prsa zvětšují a stávají se citlivějšími, což je ale velmi individuální, proto je nutné podprsenku pečlivě vybírat. Při koupi by měla žena dávat přednost podprsenkám, které jsou z prodyšného a snadno udržovatelného materiálu a které mají košíčky, jež podepírají a zároven rostou společne s prsy, funkční ramínka, široce a měkce vypodložená, nezařezávající se, anatomicky tvarovaný lem pod prsy zabraňující tlaku.

Page 1 of 5

KONÁNÍ KURZŮ

Středa 17:30 - 19:30
Nemocnice Český Krumlov
Horní Brána 429
Tel: +420 608 065 301

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Scroll to top

This website uses cookies and because of EU, you have to be warned about it.