Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 608065301

čtvrtek, únor 29, 2024

Podprsenka pro kojící matky

Během těhotenství se prsa zvětšují a stávají se citlivějšími, což je ale velmi individuální, proto je nutné podprsenku pečlivě vybírat. Při koupi by měla žena dávat přednost podprsenkám, které jsou z prodyšného a snadno udržovatelného materiálu a které mají košíčky, jež podepírají a zároven rostou společne s prsy, funkční ramínka, široce a měkce vypodložená, nezařezávající se, anatomicky tvarovaný lem pod prsy zabraňující tlaku.
Vyhovující jsou anatomické tvary podprsenek, nikoliv podprsenky zvedací. Měly by být bezešvé nebo mít švů co nejméne. Kojící matky by měly nosit prádlo, které je připraveno přímo pro ně. Existuje nepřeberné množství druhů, barev, velikostí. Je dobré, nechat si při výběru poradit od prodavaček, které vám mohou pomoci. Záleží také na tom, kolik chcete do podprsenky investovat. Žena by ale měla dbát zejména na to, aby jí byla podprsenka co nejpohodlnější.
Pro kojící ženy jsou vhodné podprsenky, které splňují tyto požadavky: prodyšný snadno udržovatelný a rychle schnoucí materiál, model o 1-2 velikosti vetší než je v době nákupu, což je obyčejně mezi 7. a 8. měsícem těhotenství (týká se košícku i obvodu hrudníku), bezešvé nebo s malým počtem švů, široká, lehce vypodložená a nastavitelná elastická ramínka, anatomicky tvarovaný lem pod prsy, zapínání vpředu nebo oboustranné, snadno odklopitelný přední díl košíčku. 
Kostice a dráty jsou nevhodné, protože omezují prokrvení prsu. Podprsenka nesmí nikde tísnit, aby nebránila odtoku mléka z míst od bradavky nejvzdálenějších a nezpůsobovala tak opakované retence mléka, poškození bradavek a výjímečně i zánět. 
Je vhodné koupit nejprve jednu podprsenku, zjistit, co od ní maminka vlastně očekává a podle vlastních požadavků a zjištění se pak vydat pro nákup znovu. Je zbytečné nakoupit si při jedné návštěvě množství prádla, které by pak eventuelně nemuselo vyhovovat.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

KONÁNÍ KURZŮ

Středa 17:30 - 19:30
Nemocnice Český Krumlov
Horní Brána 429
Tel: +420 608 065 301

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Scroll to top

Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte.