Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 608065301

čtvrtek, březen 30, 2023

Masáž hráze

Milé maminky, tato technika Vám může napomoci vyhnout se nástřihu hráze během porodu. Pomáhá hlavně těm maminkám, které budou rodit poprvé. Hráz, která je dostatečně a dobře masírována se stává elastičtější, čímž dojde k rozšíření vchodu poševního.

Toto místo je nejvíce náchylné k traumatu během porodu, a to hlavně při průchodu hlavičky.

A jak na to?

Masáž můžete provádět slunečnicovým, olivovým a nebo speciálním olejem od firmy Weleda. Masáž se nejčastěji provádí po večerní sprše. Důkladně si umyjete ruce, abyste si nezavlekly do pochvy nějakou infekci. Posaďte se do polosedu s pokrčenýma dolníma končetinama. Nakapejte si olej na palec, ukazováček a prostředníček. Zaveďte buďto palec, nebo ukazováček s prostředníčkem asi 2 cm do pochvy. Začněte přejíždět po hrázi z jedné strany na druhou, současně se snažte tlačit stěnu pochvy směrem dolů a dopředu. Masáž dokončete mnutím hráze mezi palcem a ukazováčkem.

Tuto masáž může vykonávat i partner (někdy je to i lepší ). Pokud máte sklony k předčasným stahům nebo trpíte výtokem, masáž neprovádějte. Masírujte od 34. týdne těhotenství, alespoň 3-5x týdně po dobu cca 5-10 minut. Ke konci těhotenství nejlépe každý den. 
Někdy Vás však i sebelepší masáž před poraněním hráze neochrání. Záleží na mnoha okolnostech, např. na velikosti hlavičky. Pokud však během porodu dojde k poranění a Vy jste masírovaly, hráz se bude a to lépe hojit .

Tak masážím zdar, vydržte, není to nic příjemného, ale občas to stojí za to!

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

KONÁNÍ KURZŮ

Středa 17:30 - 19:30
Nemocnice Český Krumlov
Horní Brána 429
Tel: +420 608 065 301

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Scroll to top

Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte.